Topla nijansa sive pod imenom greige spaja hladnoću i sofisticiranost sive te mekoću i eleganciju puderastog beža, a trenutno je jedna od najomiljenijih boja. Naziv greige dolazi spajanjem engleskih riječi za sivu (gray) i bež (beige).
Za greige nijansom svi su bili ludi još 1980-ih godina, ali tada se zadržala samo na modnoj sceni, a kraljem greigea smatrao se Georgio Armani. Velikim povratkom greigea ova nijansa danas se nije zadržala samo u modom svijetu, greige trend se proširio svim granama dizajna i postao apsolutni hit u unutarnjem uređenju.
Jednako kao siva i bež, i greige se odlično slaže s drugim bojama. Prvenstveno predlažemo kombinacije s bijelom, svijetlo ružičastom, bež, srebrnom ili zlatnom. Oni koji žele da ukupan dojam bude malo manje neutralan mogu se odlučiti za kombinaciju s narančastom. Narančasta odiše srećom pa će biti savršen izbor uz greige tonove, a cjelokupan dojam biti će opuštena elegancija. Za suvremeni minimalistički izgled, uz greige, držite se sive, crne i bijele. Greige je odličan izbor i za postizanje industrijskog stila. Nedovršenim površinama i metalnim elementima ovog stila greige će dati potrebnu toplinu kako se u svom domu ne biste baš osjećali kao u tvornici. Od materijala u uređenju s greige nijansom osim metalnih predmeta nezaobilazna je kombinacija s drvetom, bilo svijetlim ili tamnim.
I na kraju, pogoditi savršenu greige nijansu možda i nije tako jednostavno, no pritom se najbolje voditi osjećajem – u hladne sive tonove pomalo dodajite bež dok ne dobijete umirujuću i oku ugodnu nijansu. To je onda greige.